• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj piękną Hiszpanię!

Skarby Danii
Północna cześć Europy w większości przypadków jest dość niedoceniana przez turystów z wielu państw, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam raczej wielu interesujących atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda powoduje, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, ponieważ same tylko kraje skandynawskie oferują tak mnóstwo ciekawych rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Idealnym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura mocno związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo długiej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera bardzo wiele godnych uwagi zabytków jak i innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest w takim razie fantastycznym dowodem na to, że północna Europa również jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Ponadto położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – naprawdę warto!

1. Sprawdź to

2. Przeczytaj to

3. Zobacz więcej

4. Zobacz teraz

5. Znajdź więcej

Categories: Rekreacja

Comments are closed.